چگونه در مدرسه محبوب باشیم؟

نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، یکی از اصلی‌ترین نیازهای روانی هر انسانی است‎ لذا بسیاری افراد به دنبال راه‌هایی برای محبوب شدن در مدرسه هستند. آدم‌های محبوب در هر گوشه‌ای از جهان وجود دارند و مورد تحسین و احترام دیگران قرار می‌گیرند. اگر شما هم می‌خواهید به جمع آدم‌های محبوب ملحق شوید، باید روی موارد زیر کار کنید.

راه‌هایی برای محبوب شدن در مدرسه

۱- خود واقعی‌تان باشید
ارزیابی کنید که چرا می‌خواهید محبوب شوید. قبل از اینکه وقت، تلاش و منابع خود را برای محبوب شدن اختصاص دهید، یک لحظه برای ارزیابی و بررسی تمایلات خود وقت بگذارید. آیا در جستجوی خاص بودن هستید؟ آیا به دنبال جلب توجه هستید؟ آیا می‌خواهید خود را در کانون توجهات قرار دهید؟ اگر محبوبیت پیدا نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟ چگونه می‌توانید با عدم تحقق این خواسته کنار بیایید؟ حال که به این سوالات جواب دادید بر روی محبوب شدن خود تمرکز کنید اما شخصیت خود را تغییر ندهید، تا آن جا تلاش کنید که خود واقعی‌تان باشید. هیچ چیز بدتر از یک آدم مصنوعی بودن نیست، زیرا در این حالت دوستانتان، شما را به خاطر خودتان دوست نخواهند داشت.

۲- برای عقاید خود بجنگید
هرگز در ازای محبوبیت، عقاید و نظرات شخصی خود را به خطر نیاندازید. درعوض عقاید، باورها و نگرش‌های خود را آشکارا در آغوش بگیرید. به جای پیروی از روندهای قدیمی، روندهای جدید را شروع کنید.

۳- فروتن باشید
هرگز قدرت فروتنی را دست کم نگیرید. افرادی که خودشان را جدی و دست بالا می‌گیرند بعید است که به محبوبیت دست پیدا کنند! به همین ترتیب دروغگویی در مورد دستاوردها، پول یا چیزهای دیگر جذاب نیست و از میزان محبوبیت شما کم می‌کند. برای محبوب شدن در مدرسه باید مودب باشید، رفتارهای مناسبی داشته باشید، با دیگران مهربان باشید و… اگر با افراد بالاتر از خود خوب باشید و با افراد پایین‌تر از خود بدرفتاری کنید، مردم خیلی زود به شخصیت واقعی شما پی می‌برند.

۴- به ظاهر خود اهمیت دهید
زیبایی ظاهری یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود چشم اندازهای اجتماعی و تغییر در تفکر مردم است. برای محبوبیت لازم نیست لباس‌های گران قیمت یا مرسوم بپوشید درعوض همیشه تمیز و مرتب به نظر برسید و به لباس، مدل مو و بهداشت شخصی خود فکر کنید.

۵- حلقه اجتماعی خود را گسترش دهید
در حالی که افراد محبوب همیشه مورد پسند همه نیستند اما همه افراد آنها را می‌شناسند. برای افزایش محبوبیت خود، باید دایره اجتماعی خود را گسترده‌تر کنید. برای دیدار و معاشرت با افراد جدید از دایره امن خود خارج شوید. لبخند بزنید و به همه کسانی که ملاقات می‌کنید بگویید “سلام”.

۶- از قضاوت و زورگویی به دیگران خودداری کنید
اگر می خواهید محبوب شدن در مدرسه را افزایش دهید با همه رفتار دوستانه‌ای داشته باشید. به یاد داشته باشید، یک شخص مهربان و محبوب هرگز درباره مردم قضاوت نمی‌کند، بلکه همیشه به دفاع از آنها می‌پردازد. دیگران را مورد آزار و اذیت قرار ندهید، بلکه آنها را دوست بدارید.

۷- به دیگران کمک کنید
کمک به دیگران یک روش عالی برای دستیابی به اهداف و لذت بردن از موفقیت است. سعی نکنید برای جلب توجه دیگران رفتارهای جالبی از خودتان نشان دهید؛ در عوض علاقۀ خود را به آنها نشان دهید و به آنها کمک کنید.

۸- برای امتحان چیزهای جدید “بله” بگویید
قرار گرفتن در معرض تجربیات و ماجراهای جدید یک روش عالی برای رشد اعتماد به نفس و دیدار با افراد جدید است. وقتی شخصی از شما می‌خواهد چیز جدیدی را امتحان کنید، از گفتن “بله” نترسید. هرگونه اضطراب و شبهه را کنار بگذارید و خود را در فرصت گسترش افق خود غوطه‌ور کنید. ممکن است سرگرمی جدیدی کشف کنید یا در این راه دوستی جدید ایجاد کنید.

۹- در رویدادها و مهمانی‌ها شرکت کنید
رفتن به مسابقات و میهمانی‌های ورزشی یکی از راه‌های عالی برای گسترش دایره اجتماعی و افزایش محبوب شدن در مدرسه است. این وقایع فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا در یک محیط آرام‌تر و صمیمی‌تر با دیگران تعامل برقرار کنید.

۱۰- به یک تیم ورزشی باشگاه یا کمیته ورزشی بپیوندید
شرکت در فعالیت‌های خارج از برنامه روشی شگفت انگیز برای افزایش دایره اجتماعی و محبوبیت شما است. شما با اعضای دیگر خود روابط پایدار برقرار خواهید کرد. پیوستن به تیم ورزشی شما را در مواجهه با افراد بیشتری قرار می‌دهد و کمک‌تان خواهد کرد یاد بگیرید چگونه با آدم‌های مختلف همراه شوید.

منبع: popular in school