۴ کار ساده‌ای که برای موفقیت در کار باید انجام دهید

وقتی کار یا شغل جدیدی را شروع می‌کنید مطمئناً می‌خواهید در آن کار به موفقیت برسید. این موفقیت‌ها شامل پاداش‌های مالی، تأثیر یا قدرت شادی و  همه چیزهایی است که افراد به دنبال آن هستند. چهار کار مداوم برای رسیدن به موفقیت را در اینجا بیان می‌کنیم.

۱. کار خود را انجام دهید

چند بار به دلیل عدم تمرکز، کمبود انرژی یا عدم اولویت بندی، موفق به انجام کار نشده‌اید؟ گاهی اوقات دلیل عدم توانایی در انجام وظایف این است که ما نمی‌دانیم چه کاری باید انجام دهیم. اطمینان حاصل کنید که می‌دانید چه کاری باید انجام دهید و مدیران از شما چه انتظاری دارند. ارتباط مهم است؛ اگر وظایف یا پروژه‌هایی وجود دارد که نیاز به روشن شدن دارند سؤال کنید یا درخواست جلسه کنید. نقش و مسئولیت‌های خود را در محل کار بدانید و کارهایتان را بر اساس نقش‌هایتان انجام دهید. احساس غرق شدن به این دلیل است که شما نمی‌دانید چه چیزی را تمام کنید. وظایف بزرگ را به کارهای کوچک‌تر تقسیم کنید؛ این کار شروع کا  را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. اگر کار خود را به تعویق انداختید، یک ترفند ساده به شما پیشنهاد می‌کنیم: خود را مجبور  کنید که روی آن کار کنید. اگر واقعاً احساس می‌کنید این کار را نمی‌توانید انجام دهید می‌توانید ۵ دقیقه به خودتان فرصت دهید تا روی آن کار کنید.

۲. با همکاران خود روابط سالم برقرار کنید

همه مشاغل به نوعی به تعامل انسانی نیاز دارند و شما به تنهایی نمی‌توانید به موفقیت برسید. روابط هارمونی، وظایف را سبک‌تر می‌کند زیرا پشتیبانی از اطرافیان باعث افزایش اعتماد به نفس و شادابی شما در محل کار می‌شود. راه‌های ساده‌ای برای پرورش روابط کاری سالم وجود دارد، اما مهمترین مرحله در اینجا فراموش کردن نفس است. این شامل اعتراف و سؤال کردن است وقتی چیزی را نمی‌فهمید از یک همکار کمک بگیرید و سپس از او قدردانی و تشکر  کنید. منتظر نباشید که همکارانتان قبل از انجام کار به شما سلام کنند؛ یک سلام و احوالپرسی ساده، صبح بخیر یا عصر بخیر یا لبخند زدن در راهرو حرکات دوستانه‌ای هستند که می‌توانند به تقویت روابط هماهنگ در محل کار به شما کمک کنند. راه دیگر برای ایجاد روابط سالم در محل کار، این است که با آنها آشنا شوید. هر شخصی که می‌شناسیم دوست دارد درباره سرگرمی‌های خود صحبت کند. به صحبت‌های همکارانتان گوش دهید و سؤال کنید.

۳. با یادگیری مهارت‌های جدید، کار خود را بهبود بخشید

وقتی یادگیری جدید را متوقف کنید رشد هم متوقف خواهد شد. خواه کارمند ساده باشید یا مدیرعامل یک شرکت چند ملیتی باید به ساخت دانش و مهارت‌های خود ادامه دهید. نگذارید موفقیت‌های گذشته در ذهن شما تسلط داشته باشد و به دنبال موفقیت‌های دیگر باشید. لحظه‌ای که موفقیت‌های گذشته را نشانه تسلط در نظر می‌گیرید، تمایل به موفقیت در شما کمتر می‌شود. خود را به چالش بکشید تا راه‌های بهتری برای حل مشکلات و پاسخ به تغییرات پیدا کنید.

۴. تعادل سالم بین کار و زندگی داشته باشید

وقتی میل به موفقیت شدید است، مواردی که مردم از آن غفلت می‌کنند سلامتی و روابط شخصی آنهاست. ممکن است شما در ساعات طولانی کار  کنید یا کارهای خود را در آخر هفته بیشتر کنید؛ در نتیجه کار خود در خانه و یا وقایع شخصی‌تان را لغو یا به تعوبق بیاندازید. این یک دستور العمل مطمئن برای فرسودگی است و خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد. نبود ارتباطات اجتماعی می‌تواند اضطراب را افزایش داده، بیماری قلبی یا خطر سکته مغزی را افزایش داده و سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند. باهوش باشید، همچنین از طریق استراحت به ذهن و بدن خود خود رسیدگی کنید.

منبع: succeed at work