“راه طلایی” برای حل مشکلات

آیا می‌دانید احساس غرق شدن در مشکل می‌تواند مانع شادی شما شود. این موضوع به قدری بزرگ به نظر می‌رسد که نمی‌توانید از آنها غافل شوید؟ من فکر می‌کنم همه ما این اتفاق را هرازگاهی تجربه می‌کنیم. حقیقت این است که مشکلات بخشی از زندگی ما هستند. شما نمی‌توانید هیچ یک از شرایط خود را کنترل کنید، تنها چیزی که می‌توانید آن را به طور کامل کنترل کنید روش رسیدگی به این مشکلات است. اگر فرزند خدا هستید می‌دانید که با مشکلات خود تنها نیستید؛ خود خدا در هر کجا که باشید و در هر کاری که انجام می‌دهید هست و می‌خواهد به شما کمک کند. مطمئناً می‌خواهید بدانید “راه طلایی” چیست و بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید چیست؟ من می‌خواهم سیستم ۳ مرحله‌ای را با شما در میان بگذارم.

۱- خدا را بشناسید

بهترین راه برای آشنایی با خدا خواندن کلام او، کتاب مقدس و صرف وقت با او است. خدا از طریق کلامش صحبت می‌کند، بنابراین باید به او فرصتی دهید که با شما صحبت کند و روح خود را دائماً سرشار از او کنید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که کتاب او را بخوانید و روح خود را از وجود خدا غنی کنید. او را بشناسید و بگذارید او ذهن و اندیشه شما را پر کند. اگر این کار را گاه به گاه انجام دهید، پس نمی‌توانید خدا را به خوبی بشناسید. خواندن کتاب مقدس هر چند وقت یکبار، مثلاً هفته‌ای یکبار کافی نیست و باید در زمان‌های بسیار کوتاه به او روی آورید. خواندن کتاب مقدس بسیار قدرتمند است. به زودی خواهید فهمید که خداوند چگونه به شما کمک می‌کند تا با مشکلات خود کنار بیایید.

۲- به خدا اعتماد کنید

اگر خدا را می‌شناسید و می‌دانید که او خوب است و بهترین چیز را برای شما می‌خواهد دیگر به او اعتماد خواهید کرد. با تمام وجود به خداوند اعتماد کنید و به درک خود تکیه نکنید. در تمام راه‌های خود به او تسلیم شوید و مطمئن باشید که او مسیرهای درست را یه شما نشان خواهد داد. اما قبل از اینکه به او اعتماد کنید باید او را بشناسید. این کتاب مقدس همچنین می‌گوید: “تمام نگرانی‌های خود را برای او روشن کنید، او به شما اهمیت می‌دهد.”

۳- تصمیم بگیرید و اجازه دهید که خدا کار خود را انجام دهد

کارها را رها کرده و به خدا اجازه دهید که کار خود را انجام دهد. با این حال این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. اگر کاملاً به خدا وابسته باشید و به او اعتماد کنید، ایمان رشد می‌کند. آیا حاضرید این کار را بکنید؟ این کار واقعاً به شما کمک می‌کند. اگر وعده‌ها را به روشی بسیار کاربردی به کار بگیرید و بتوانید خود را متقاعد کنید مطمئناً موفق خواهید شد. این همان کاری است که من کردم: یک جعبه کوچک گرفتم، یادداشت‌های کوچک را با همه نگرانی‌هایم در داخل آن قرار دادم. مهم نیست که شرایط بیرونی شما تغییر کند یا خیر اما مطمئناً چیزی درونی تغییر می‌کند که آن نگرش درونی شماست.

آیا شما آماده تغییر هستید؟ اکنون زمان مناسب برای انجام آن است. من دوست دارم به زودی به شما بفهمانم که “راه طلایی” برای شما چگونه کار می‌کند و چگونه در حل مشکلات به شما کمک می‌کند.