نقل قول‌هایی در مورد شادی که به شما لبخند می‌زند

خوشبختی، مهمترین محرک زندگی است اما ممکن است در بعضی مواقع متوجه نشویم که خوشبختی چیست یا کجا می‌توانیم آن را پیدا کنیم. ما سناریوهای مختلفی را امتحان می‌کنیم به این امید که به نوعی در خوشبختی گیر بیفتیم، اما با این وجود آگاه نیستیم که چگونه می‌توان آن را به صورت عقلانی جستجو کرد. حقیقت این است که بعضی اوقات سؤالات دشوار، پاسخ‌های بسیار ساده‌ای دارند؛ این ممکن است در مورد شادی نیز اتفاق بیفتد. این نقل قول‌های شادی به شما بینش هوشمندانه‌ای راجع به علت خوشحالی مردم می‌دهد.

۱- در لحظه زندگی کنید

خوشبختی چیزی نیست که آن را برای آینده به تعویق بیاندازید. این چیزی است که شما آن را برای زمان حال طراحی می‌کنید. ما تمایل داریم به شادی فکر کنیم به عنوان هدفی که باید در آینده به آن برسیم نه به عنوان چیزی که در حال حاضر و همینجا می‌توانیم به آن برسیم. این روش تفکر همان چیزی است که ما را از یافتن خوشبختی در زمان حال متوقف می‌کند. وقتی که حال فرصتی برای خوشبختی به ما می‌دهد بهتر است به آن توجه کنیم.

۲- خوشبختی قبل از موفقیت بدست می‌آید

یک باور مشترک در جوامع مدرن این است که خوشبختی چیزی است که فقط بعد از موفقیت به دست می‌آید. افراد موفق می‌دانند که خوشبختی قبل از موفقیت حاصل می‌شود. لذت بردن از کار و پیدا کردن خوشبختی در کار، آدم را موفق و خوشبخت می‌کند.

۳- با عشق، موفق بیشتری نصیبتان می‌شود

یک باور مشترک در جوامع مدرن این است که خوشبختی محدود است و فقط بعد از رسیدن به عشق ممکن است احساس خوشبختی به شما دست دهد. افراد موفق می‌دانند که خوشبختی قبل از موفقیت است. شما می‌توانید برنده شوید و خودتان را از این طریق خوشبخت کنید.

۴- در دستیابی به خوشبختی بکوشید

خوشبختی در شادی، هیجان، تلاش و خلاقیت نهفته است. خوشبختی در واقع به معنای رسیدن به هدف یا مقصدی مشخص نیست، بلکه در مورد لذت بردن از زندگی است. هر قدم جدید در جهت هدف باید ما را خوشحال کند؛ این نوع خوشبختی مربوط به هیجان نیست بلکه در مورد صلح است.

۵- از جزئیات کوچک زندگی هم خوشحال شوید

ساده‌ترین چیزها می‌توانند بیشترین خوشبختی را به ارمغان بیاورند. ایزابلا
احساس خوشبختی متداول است؛ ما همیشه بیش از حد به اهداف یا دستاوردهای بزرگ توجه می‌کنیم اما به جزئیات کوچک زندگی توجه نمی‌کنیم. در حالی‌که دقیقاً این چیزهای کوچک می‌توانند خوشبختی زیادی را وارد زندگی ما کنند و روزهای ما را درخشان‌تر کنند.

۶- قدرت ذهن را جدی بگیرید

خوشبختی یا بدبختی در ذهن است، این ذهن است که زندگی می‌کند. ویلیام کابت
ما بسیاری از احساسات مانند خوشبختی یا بدبختی را با شرایط زندگی خود مرتبط می‌دانیم. با این حال این احساسات بیشتر با افکار و ادراک ما از مسائل ارتباط دارند. تنها کاری که باید انجام بدهیم این است که ذهن خود را آموزش دهیم تا به طور مثبت به امور نگاه کند.

۷- خوشبختی در حال رشد اتفاق می‌افتد

رشد، خود شامل جوانه شادی است. هر وقت در وضعیت رشد و تکامل قرار گرفتیم می‌فهمیم یافتن خوشبختی چقدر آسان است. انجام کارهایی که با خودمان صحبت می‌کند و نتیجه را نمی‌دانیم ما را به روشی بسیار ساده اما صمیمانه خوشحال می‌کند. خوشبختی نمی‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که در محلی از سازگاری راکد قرار گرفته باشی.

۸- خوشبختی را با همه به اشتراک بگذارید

به نظر می‌رسد خوشبختی مشترک است. پیر کورنِی
بدترین اتفاقی که ممکن است برایمان بیفتد این است که وقتی احساس خوشبختی می‌کنیم افراد دیگر از جمله افرادی که دوستشان داریم خوشبخت نیستند. وقتی خوشبختی با دیگران به اشتراک گذاشته نمی‌شود یا زمانی‌که مخفی نگه داشته می‌شود قدرت خود را از دست می‌دهد اما وقتی با دیگران تقسیم می‌شود احساس خوشبختی مضاعف می‌شود.

۹- شادی را در لحظه کشف کنید

خوشبختی چیزی است که به طور طبیعی در زندگی ما بوجود می‌آید. مطمئن‌ترین راه دعوت از خوشبختی در زندگی این است که یاد بگیریم چگونه در هر لحظه شادی را کشف کنیم. پرورش شادی اولین قدم برای دستیابی به وضعیت بهزیستی پایدار است.

۱۰- خوشبختی خود به خود ظاهر می شود

خوشبختی همیشه یک اتفاق است. خوزه برگامین
به همان اندازه که دوست داریم کنترل خاصی بر زندگی خود داشته باشیم، هرگز نمی‌توانیم واقعاً کنترل کنیم که چقدر خوشحالیم یا چه مدت شادی ما دوام خواهد آورد. خیلی اوقات حتی نمی‌توانیم دلایل خوشبختی خود را توضیح دهیم یا درک کنیم. خوشبختی، غیرمنطقی است به همین دلیل ممکن است به عنوان یک تصادف ظاهر شود.

منبع: happiness quotes