۱۵ عادت خوب برای یک حرفه موفق

افرادی که می‌خواهند در شغل خود موفق باشند – خواه کارمند اداره، خواه یک کار بعد از مدرسه یا حتی شغل تابستانه – باید عادت‌های شغلی خوب داشته باشند. این عادت‌های خوب پله‌هایی برای رسیدن به موفقیت‌های شغلی هستند که بهره‌وری و رضایت شغلی شما را افزایش می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا رابطه‌ای خوب و بهتر با رئیس و همکاران خود داشته باشید. ما از متخصصان و والدین باتجربه سوال کردیم چه پیشنهاداتی برای عادت‌های شغلی خوب به جوانان و بزرگسالان خود پیشنهاد می‌کنند. چند مورد از توصیه‌های آنها را در اینجا ذکر می‌کنیم:

۱- خوب انتقاد کنید

بازخورد رئیس شما بسیار باارزش است. بسیاری از افراد از انتقاد رئیس خود ناراحت می‌شوند زیرا فکر می‌کنند رئیسشان از آنها خوششان نمی‌آید یا آنها را دوست ندارد. در حالی که ممکن است رئیسشان در تلاش باشد تا به آن‌ها برای کسب موفقیت بیشتر کمک کند.

۲- شایعه سازی نکنید

اگر همکار شما سعی دارد شما را وارد شایعات کند یا پشت سر همکار دیگری صحبت کنید، سعی کنید فردی خنثی باشید و وارد این بحث و شایعات نشوید.

۳- راه حل مشکلات باشید، نه شکایت کننده مشکلات

اگر در مورد چیزی شکایت دارید، همیشه ایده‌هایی در مورد چگونگی بهتر کردن آن داشته باشید. وقتی منفی بودن را به یک اقدام مثبت تبدیل کنید، بصورت حرفه‌ای به حل مشکلات می‌پردازید.

۴- قابل اعتماد باشید

وقتی قرار است در محل کار حضور داشته باشید اما بیمار هستید و نمی‌توانید در محل کار حاضر باشید تماس بگیرید و مشکل خود را صادقانه بیان کنید.

۵- اگر رئیس شما سؤال می کند، بخواهید وارد کار شوید

اگر رئیس شما بدون برنامه‌ریزی قبلی از شما می خواهد کاری را انجام دهید با کمال میل آن کار را انجام دهید و نسبت به آن شاد باشید.

۶- مطمئن شوید که سیاست‌های شرکت را درک می کنید

اگر نمی‌دانید سیاست‌های شرکت چیست، حقایق را از اداره منابع انسانی دریافت کنید که وظیفه‌اش شناخت سیاست‌های شرکت است. اگر به جای آن از یک همکار سؤال کنید، ممکن است او به شما پاسخ غلط دهد در آن صورت شما عواقب آن را متحمل خواهید شد.

۷- آماده باشید تا همه چیز را یاد بگیرید

مطمئناً وقتی از اول کاری را شروع می کنید، نسبت به آن کار شناخت و آگاهی کافی ندارید هرچقدر در حرفه خود پیشرفت کنید یادگیری‌تان نسبت به کار افزایش پیدا خواهد کرد.

۸- هنگام کار، تلفن خود را کنار بگذارید

متن‌ها و پیام‌هایی که در تلفن همراه شما ظاهر می‌شوند می‌توانند در حین کار حواس پرتی بزرگ باشند. تلفن خود را فقط هنگام استراحت بررسی کنید.

۹- کمک بخواهید و آن را نیز پیشنهاد دهید

هر فرد، هر چقدر هم که استعداد داشته باشد، نمی‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد. اگر به کمک نیاز دارید، از درخواست کمک نترسید. ممکن است دیگران هم به کمک شما نیاز داشته باشند اما از درخواست کمک تردید داشته باشند بهتر است در این کار پیشقدم باشید. در صورت امکان به همکارانتان پیشنهاد کمک کردن دهید، ممکن است به آن نیاز داشته باشند اما ممکن است در پرسیدن تردید داشته باشند.

۱۰- از گفتن “من نمی دانم” نترسید

اگر کسی از شما سؤالی می‌پرسد و شما واقعاً جواب آن را نمی‌دانید، به جای دادن اطلاعات غلط، صادق باشید. بگویید مطمئن نیستیم اما خواهم فهمید و وقتی جواب آن را فهمیدید سپس آن کار را انجام دهید.

۱۱- همیشه بهترین تلاش خود را انجام دهید

وقتی رئیس شما کاری را برای شما تعیین می‌کند، آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

۱۲- با دیگران مهربان باشید

سعی کنید با دیگران مهربان باشید. با خوشایند نبودن و نامهربانی با دیگران چیزی حاصلتان نمی‌شود. وقتی مهربان باشید و دیگران را خوشحال کنید آنها نسبت به شما حسن نیت خواهند داشت. کسانی هستند که خوشبخت بنظر نمی‌رسند با آنها بیشتر مهربان باشید چون آنها واقعا به شما نیاز دارند و این می‌تواند تاثیر مثبتی برای آنها داشته باشد.

۱۳- بیشتر از آنچه که لازم است انجام دهید و این کار را با یک لبخند و نگرش مثبت انجام دهید

وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید بیشتر از آنچه رئیس یا مشتری از شما می‌خواهد انجام دهید زیرا این کار رضایت و تجربه شخصی شما را افزایش می‌دهد.

۱۴- هرگز نگویید “کار من نیست”

ممکن است کارهایی انجام دهید که در شرح وظایف و توضیحات شغلی شما نباشد در صورت لزوم وارد بازی شوید و آن کار را انجام دهید این کار نشان می‌دهد شما انعطاف‌پذیر هستید.

۱۵- به مشکلات به عنوان فرصت‌ها نگاه کنید، نه به عنوان چالش‌ها

هنگامی که مشکلات به وجود می‌آیند، حل کردن آنها این فرصت را به شما می‌دهد که نقاط قوت خود را به نمایش بگذارید و مهارت‌های خود را افزایش دهید.

منبع: Good habits